Wzmacniacz szerokopasmowy – siła sygnału

Więcej informacji o wzmacniaczu szerokopasmowym

Wzmacniacz szerokopasmowy to innowacyjny sprzęt wykorzystywany przez operatorów telewizji kablowych. Ich zasadniczą funkcją jest spotęgowanie mocy sygnałów biegnących do indywidualnych telewizorów. W którym miejscu zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i jakie są jego cechy charakterystyczne?

Wzmacniacz szerokopasmowy – znakomity sygnał

Wzmacniacze szerokopasmowe działają zazwyczaj w zakresie 50 Hz – 1 GHz. Doskonale redukują wszelkie nieprawidłowości wywołane najczęściej przez internet LTE oraz pozwalają na transmisję kanałem zwrotnym. Przeważnie zlokalizowane są w budynkach, gdzie znajdują się klienci. Rozwiązania tego typu zasilane są zdalnie lub lokalnie, dzięki czemu ich lokalizacja nie nastręcza żadnych problemów. Uzyskiwany sygnał jest znakomity, a eksploatacja wzmacniacza nieskomplikowana. Urządzenia te wyróżniają się wysokim poziomem wyjściowym – w granicach 122dBuV. Parametry mogą być różne, uzależnione jest to bowiem od stosowanego urządzenia.

Wzmacniacz szerokopasmowy – energooszczędność

Regulacja parametru toru RF nie nastręcza trudności. Odbywa się to za pomocą modułów WHX-823 lub wkładek JXP. Do wzmacniaczy zaimplementowano też profesjonalną ochronę przed wzrostem napięcia, co powoduje, że są bardzo bezpieczne. Nowoczesne modele wyposażono w specjalny filtr zakłóceń. Niski koszt inwestycji sprawia, że moduły te są szeroko rozpowszechnione i zapewniają odbiorcom znakomitą siłę sygnału w warunkach domowych. Dużym atutem jest też energooszczędność na poziomie ok. <5W.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]