Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Zobacz, gdzie nabyć mistyczny topaz, wejdź na www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny blask i nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna szczycącego się ogromnym uznaniem entuzjastów ozdób. Choć z pozoru mogłoby się wydać, że to inny minerał, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są rezultatem odpowiedniej technologii wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ gorąca oraz powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Kolory topazu mistycznego

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, którym jest pokryty. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że kamień ma purpurowy odcień, błękitny zaś jest efektem rozgrzania topazu bez żadnych dodatków. Szczególnie dobre skutki daje stosowanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Często stosują go zatem do wyrobu wisiorków, pierścionków czy innych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do wieczorowych strojów – doskonale prezentuje się również na co dzień. Nie bez znaczenia jest też różnorodność barw, dzięki której prościej można dobrać biżuterię do konkretnej kreacji.