Rodzaje zapięć w kolczykach

Chcesz zamówić kolczyki? Wejdź na www.bizutik.pl.

Wybierając kolczyki powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich formę, to jak się prezentują oraz surowiec, z którego są wytworzone,, ale także na zapięcie. Poniżej przedstawiamy krótki wykaz najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najczęściej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Takie zapięcie zapewnia duży komfort noszenia i chętnie jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Wadą bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Jednakowo popularny jak tradycyjny bigiel, jakkolwiek prostszy w zakładaniu, przez wzgląd na rozchylany tylni zatrzask. Na co dzień używa się ich przy cenniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest zakładać je w ciepłe dni, gdy nie nosi się ubrań z wysokim kołnierzem, szali oraz czapeczek.

Kolczyki klips

Doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają przebitych uszu. Aktualnie stosunkowo rzadko stosowane.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma nikłą możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku drobnych kulek oraz cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w małych, zwykle złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki używane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]