kurs gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Dzieci lubią pomagać nam w gotowaniu – ozdabiać wypieki czy podawać i wybierać składniki. Chciałabyś podsycić zapał kulinarny Twojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci uczy małych kucharzy samodzielności

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla maluchów w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie kursu dzieci nie tylko zdobywają pożyteczne umiejętności, ale , co bardzo ważne, rozwijają swoją kreatywność oraz uczą się samodzielności. A równocześnie kapitalnie się bawią. Wybieranie oraz mieszanie ingredientów, komponowanie ulubionych smaków oraz opanowywanie prostych przepisów – całość sprawia, że maluchy z zapałem eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się także z regułami, jakie obowiązują w kuchni, co pozytywnie podnosi ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach partycypują również rodzice, tym samym jest to doskonała sposobność do spędzenia wspólnie kilku godzić z potomkiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a później posmakować tego, co upichciły.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z doświadczonym szefem kuchni

Spotkania prowadzone są przez trzy godziny i organizowane są w Krakowie. W czasie kursu maluchy szykują danie główne oraz deser. Młodzi adepci kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – przyrządzić apetyczny makaron na słono bądź słodko, albo podjąć próbę upieczenia aromatycznej, udekorowanej świeżymi składnikami tradycyjnej pizzy. W trakcie kursu dzieci przygotowują też pyszną deser – mus z polewą owocową i kruchym ciastem. Nauka poprzez zabawę to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ukochanych posiłków daje pociechom moc szczęścia. Nawet najbardziej niepokorny maluch będzie z pasją przykładać się do pieczenia znakomitej pizzy bądź przystrajania deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie i wspaniałe nastawienie do maluchów.

Nasza lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]