Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Więcej na temat Adobe Photoshop kurs na digitalownia.pl.

Sztuka nie zostaje w tyle i od lat usiłuje nadążyć za rozwojem cyfrowym. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, bowiem te sektory rozrywki na etapie kreowania świata przedstawionego i postaci korzystają przede wszystkim z profesjonalnego oprogramowania. Wiedząc o tym wiele początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu stara się opanować najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Z jakiego oprogramowanie do malarstwa cyfrowego korzystają twórcy

Istnieje mnóstwo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że służył głównie jako oprogramowaniem do obróbki fotografii, w mgnieniu oka został podstawowym softwarem ilustratorów oraz game developerów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak m.in. ArtRage, Affinity Photo czy Clip Paint Studio, w których przy użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl malunki wykonane temperą, farbami akwarelowymi lub farbami akrylowymi. Digital painting zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania nietrafionych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie wyczerpują!

Malarstwo cyfrowe – szkolenie pod okiem instruktora

Praktycznie nauka malarstwa komputerowego toczy się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Naturalnie pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, aczkolwiek by rozwinąć w dobrym kierunku swój warsztat, a jednocześnie poznać wszelkie opcje oprogramowania i potrzebne triki wykorzystania pędzli, zalecamy zapisać się na kurs opracowany przez kompetentnego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnorodnych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum tematów jakie omawiają takie kursy jest ogromne i nie uczą one tylko podstaw funkcjonowania oprogramowania. Istotne jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą kursu.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]