Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka i zastosowanie

Dowiedz się, gdzie kupić aparat do ultradźwięków.

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem właściwie aplikowane ultradźwięki pozytywnie oddziałują na ludzkie zdrowie. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, redukowania napięcia mięśniowego i poprawy przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko stu lat, opiera się na dwóch typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, blizn, ścięgien czy stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku bądź przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają pozytywny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny lub przenośny?

Funkcjonują 2 typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją świetną dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym zakupem.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]