Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Polacy stopniowo nabierają świadomości, jak ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: spaliny pojazdów, pyłki kwiatów, kurz, dym tytoniowy czy bakterie i wirusy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy miejscu pracy?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele alergenów wyeliminują?

Aktualnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które zostaną wychwycone w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują niemalże wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest jeszcze skuteczniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia maksymalny stopień filtracji. Zatrzymują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co usuwa dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 i PM10 czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka eliminuje również wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, a jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w obsłudze oraz energooszczędne.