voigt medica, korekcja wad wzroku kraków, optometrysta kraków

Twój wzrok się pogarsza? Udaj się do kliniki okulistycznej

Zdrowe oczy gwarantują pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można skorygować dokuczliwe i częstokroć niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wzroku – zaufaj wykwalifikowanemu optometryście

Zaledwie dekadę temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do dobierania okularów ewentualnie soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekty pozwalające na leczenie nadwzroczności, starczowzroczności, krótkowzroczności, jak również szeregu innych schorzeń. Niesłychanie popularna jest laserowa operacja wzroku charakteryzująca się ogromną skutecznością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, a pacjent błyskawicznie powraca do normalnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której pracuje doświadczona kadra lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych metodach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać właściwą metodę leczenia i skorygować wadę wzroku. Specjaliści działający w klinice okulistycznej wykorzystują najnowocześniejszy ekwipunek diagnostyczny, tym samym są w stanie rozpoznać nawet mało rozpowszechnione dolegliwości oczu.

Z jakimi dolegliwościami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się też leczeniem innych schorzeń, np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Innowacyjne metody jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy formowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided. Poza tym okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest badaniem koniecznym w wykrywaniu stanów zapalnych, glaukomy oraz innych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się również mapy rogówki – jest to wymagane przed operacją katarakty oraz innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wad wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie też z innymi kwestiami, np. usuwaniem kaszaków bądź ciał obcych z oka.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]