Atrakcje Sri Lanki – co warto zobaczyć na Cejlonie?

Co powinno się wiedzieć o Sri Lanka podróż?

Chociaż nad Bałtykiem czy w rodzimych Tatrach jest wiele malowniczych punktów, w których można aktywnie spędzić wczasy, nie raz marzymy by po prostu wyrwać się w jakieś egzotyczne kraje i wynieść tradycyjny wakacje na całkowicie inny poziom. Idealnym pomysłem jest wyjazd do Azji, gdyż tamtejsza tradycja i kultura są zupełnie inne od europejskich, więc polskiemu podróżnikowi przyniosą mnóstwo jedynych w swoim rodzaju wrażeń. Taką otwierająca oczy eskapadą zapewne będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, bo tak właśnie tłumaczy się tę nazwę z sanskrytu.

Sri Lanka – kraj pełny zabytków historycznych i krajobrazowych

Sri Lanka to stosunkowo mały kraj położony na Cejlonie i okolicznych drobniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, że większość europejczyków za podstawową atrakcję uważa jej rozległe plaże, jak również możliwość podziwiania jednej z najwspanialszych raf koralowych świata. Cejlon słynny jest również z rozległych pól herbaty, której uprawa jest jedną z kluczowych gałęzi gospodarki tej wyspy. Jednakże jest to też kraj, który w swoim zakrytym dżunglą centrum ukrywa wiele zabytków krajobrazowych i historycznych, co nie powinno wzbudzać zaskoczenia, ponieważ historia tego państwa sięga ponad 3000 lat.

Co w takim razie trzeba zobaczyć na Sri Lance? Podróżujący na tę wyspę powinni obowiązkowo zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najbardziej znanych – świątynię Świętego Zęba Buddy, zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek licznych religii, zwiedzić królewski ogród botaniczny i, oczywiście, zajrzeć do sierocińca słoni bądź zobaczyć je w Parku Narodowym Yala sławnym też ze swoich krokodyli, bawołów oraz niedźwiadków wargaczy. Nie można również spędzić wczasów na Sri Lance i nie sprawdzić jak produkowana jest herbata i nie napić się choć raz najlepszego Earl Grey’a w życiu. Koniecznie należy również przejechać się charakterystycznym miejscowym pociągiem.

Jak zaaranżować podróż na Sri Lankę?

Na Sri Lankę można wyjechać w znacznej grupie turystów z większością popularnych biur podróży, jednak najatrakcyjniejsze wczasy na Cejlonie to te zaaranżowane w oparciu o nasze własne zainteresowania. Taki urlop szyty „na miarę” aranżuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które sięgając do swojego doświadczenia dostosuje harmonogram urlopu do oczekiwań dowolnego turysty.

Nasza lokalizacja:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]