Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Skitury - ta niebywała oferta Was pozytywnie zaskoczy.

Gros osób wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, udaje się tam na ogół tylko po to, aby spędzić czas na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz wziąć udział w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – zalecane jedynie dla obytych w górach osób

Turystyka narciarska przeżywa obecnie swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwyczajnego relaksu w górskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, postanawiają zanurzyć się w ich piękno w trakcie dość intensywnych, jednak dających mnóstwo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana tylko dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy opanowali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią także używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Poruszanie się z dala od przygotowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego też lżejszych nart i butów.

Chcesz wiedzieć, czy dasz sobie radę na skiturach? Zapytaj o to organizatora!

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie bardzo popularnymi destynacjami wśród pasjonatów turystyki narciarskiej są niewątpliwie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie bez problemu poradzą sobie również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie nie muszą jednakże ograniczać się tylko do wypraw odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam perfekcyjne warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal położonego na wysokości ponad 4000 metrów nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego typu eskapadzie w górach, które nie są pewne, która trasa będzie adekwatna do zdobytych przez nie umiejętności narciarskich, mogą zwrócić się o poradę organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]