Kredyt konsolidacyjny – garść niezbędnych faktów

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt bankowy, który najczęściej adresowany jest do osób fizycznych, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Osoby, które zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je skumulować w jeden kredyt. Konsolidacja ułatwi tym osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Dzięki konsolidacji można uregulować również te kredyty, które na skutek najróżniejszych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie zobowiązania można połączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można skonsolidować jest bardzo duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt samochodowy, mieszkaniowy, ratalny i gotówkowy. Dzięki konsolidacji można także pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym bądź na karcie kredytowej. W zależności od oczekiwań klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują dzisiaj nie tylko banki, ale także parabanki, ale nierzadko wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub niekorzystnymi dla kredytobiorcy zapisami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie pośrednika, który pomoże wybrać najdogodniejsze rozwiązanie.