Mass collect i możliwości jakie daje

Więcej szczegółów o mass collect uzyskasz w tym miejscu.

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację wpłat na konto. Przedstawiamy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację dużym i małym firmom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Funkcja usługi mass collect jest de facto niesłychanie prosta. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się równocześnie jego ID. Takie podejście jest przydatne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora ilość klientów, a więc przykładowo w szkołach prywatnych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, jak również wszystkich branżach, gdzie wprowadzony jest system abonencki (m.in. w obiektach sportowych). Należności przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze przypisanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jakim sposobem zrealizowali oni przelew (przelew pocztowy, przelew z karty bądź standardowy przelew). Korzystanie z mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie przelewów niż w przypadku księgowania przez pracownika, a równocześnie na eliminację prawdopodobnych błędów nierzadko mających miejsce w trakcie tej czynności.

Mass collect także dla podmiotów wystawiających poniżej stu faktur

Chociaż usługa mass collect nie jest obecnie proponowana w większości banków (mają ją m.in. Bank Pekao i ING Bank Śląski) wypada rozważyć jej wykorzystanie w firmie, także takiej, która co miesiąc wystawia poniżej 100 faktur. Wdrożenie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a więc śledzenie na bieżąco wpływających opłat) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co po jakimś czasie skutkuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]