monety bulionowe srebro

Myślisz o inwestycji na przyszłość? Rozważ srebro bulionowe

Monety lokacyjne, innymi słowy monety bulionowe, są dodatkową opcją dla osób chcących inwestować swoje pieniądze w kruszce. Niewątpliwie najpopularniejszym metalem szlachetnym także w tym obszarze inwestycji jest złoto, jednakże w ostatnich latach coraz więcej krajów zaczęło wybijać srebrne monety bulionowe, które ekspresowo zyskały sobie żarliwych zwolenników, w szczególności pośród inwestorów z niezbyt bogatym portfelem.

Monety bulionowe – srebro jako rozsądna propozycja dla inwestorów

Można rzec, iż monety bulionowe ze srebra są właściwie nowością na rynku inwestycyjnym. Wybijane są przez mennice kilku państw, na dodatek dopiero od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku (pojawiły się najpierw w Chinach, w Kanadzie oraz w Meksyku). Chociaż znane są inwestorom już od prawie 50 lat, ich oferta nie jest nadal tak szeroka jak pokrewnych złotych monet. Srebrne monety bulionowe są jednak idealną opcją dla osób pragnących zróżnicować swoje aktywa, a które boją się inwestować w dużo droższe monety kolekcjonerskie ze srebra lub których nie stać na lokatę środków w złoto bądź platynę. Czemu monety bulionowe uznaje się za lepszą inwestycję niż monety kolekcjonerskie z tego samego metalu szlachetnego? Cena nabycia monet kolekcjonerskich w roku wprowadzeniu na rynek zawsze wyraźnie przekracza koszt kruszcu, z którego powstały. Wpływa na to głównie ogólny koszt wybicia monety (między innymi stworzenie przez grafika unikatowego projektu i wykonanie odpowiednich sztanc). Istotne jest też to, że numizmaty kolekcjonerskie sprzedawane są w ograniczanej ilości, co natychmiast potęguje na nie popyt. Nie gwarantuje to aczkolwiek, że z roku na rok ich wartość będzie sukcesywnie rosnąć! Powinno się mieć na uwadze, że tak jak w przypadku każdego eksponatu kolekcjonerskiego, monety takie będą warte tyle, za ile chce je nabyć przyszły kupiec. Tymczasem monety bulionowe ze srebra nie mają aspektu numizmatycznego (ich wizerunek modyfikowany jest dość rzadko, a zarazem nie mają ograniczonego nakładu), dlatego ich wartość mocno powiązana jest z ceną rynkową srebra.

Srebrne monety bulionowe – nie tylko o nominale 1 oz

Srebro jest najtańszym metalem inwestycyjnym, z tej przyczyny monety lokacyjne z tego kruszcu rzadko wybijane są w nominale mniejszym niż 1 oz, a więc w systemie metrycznym 31,1 gramów. I chociaż waga 1 uncji i próba srebra .999 to niejako standard dla tych monet, w sprzedaży dostaniemy też monety ważące 2 oz, 5 oz czy 500 g. W polskich sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez przeszkód kupimy rozpoznawalne na całym świecie Britannie z Wielkiej Brytanii, Liście Klonowe z Kanady oraz Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o nieprzeciętnym nominale 1,5 euro.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]