Zalety korzystania z kantoru wymiany walut online

Szukasz online kantoru? Skieruj się tutaj.

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze lub w najbliższej placówce bankowej – na te pierwsze wciąż można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Aczkolwiek w szybko transformującej się rzeczywistości, konsumenci zapragnęli wymieniać obcą walutę bez konieczności ruszania się z domu i po niższych kosztach, dlatego właśnie pojawiły się kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jak działa kantor wymiany walut przez internet?

Operacja w kantorze online jest równie łatwa jak kupno waluty w tradycyjnym kantorze. Nabywca wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą pragnie przewalutować. Zaletą kantorów online jest zwłaszcza to, iż transakcje można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex co parę sekund, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, na ogół z minionego dnia. Drugim i niezmiernie znaczącym plusem kantorów online są niższe spready niż te proponowane przez instytucje bankowe oraz kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze online spready na ogół nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują też kilka innych usług popularnych wśród użytkowników, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej wykonywanej w ustalonym przez klienta terminie lub takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wówczas, kiedy podany przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku).

Cenisz sobie swobodę w zarządzaniu funduszami? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich ceniących sobie wygodę i ogromną autonomię w zarządzaniu swoimi pieniędzmi. Korzystają z nich też kredytobiorcy spłacający pożyczki w obcej walucie oraz osoby studiujące bądź pracujące poza granicami Polski. Jednakże zanim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.