Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Zajrzyj tutaj jeżeli szukasz inspiracji odnośnie shuttersów w sypialni.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, tzw. shuttersy, kojarzą się zwykle z aranżacją domów w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł osłony okna można zastosować również w naszych domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości światła docierającego do pokoju

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą pełniły podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu znakomicie poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, ponieważ to w salonie ludzie przebywają większą część dnia, a także przyjmują tu gości. Z tego powodu trzeba zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale jednocześnie przytulne. Dowolność zmiany kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła wnikającego do salonu, co umożliwia np. zupełne jego przyciemnienie, jeśli mamy ochotę zobaczyć film, albo jego delikatne ściemnienie, jeśli pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – znakomite rozwiązanie dla alergików

Możliwość regulacji przenikania światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednakże z jeszcze innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można skutecznie regulować temperaturę pomieszczeniu, która w sporej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic shuttersów w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej niższą temperaturę. Co więcej shuttersy lepiej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też idealne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej cząsteczek kurzu niż w plisach firan, a ich pielęgnacja jest bardzo łatwa i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie będą prezentować się też w kuchni, w pokoju dziecięcym czy w łazience.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]