Antena telewizyjna – o czym pamiętać przy jej zakupie

Jeśli szukasz anteny telewizyjnej, odwiedź tę stronę.

W przeważającej większości domostw znaleźć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się nieprzydatnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się także we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest dziś niezwykle duży. W sprzedaży dostępne są anteny ASR i DIGIT – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T oraz siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne obecnie w sklepach anteny DVB-T cechują się przede wszystkim łatwością montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w rękach przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które obecnie oferują nam producenci, cechują się także świetną odpornością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na świetnym poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej zakupie?

Ogromny wybór anten naziemnych sprawił, że powinno mocno przemyśleć wybór anteny, którą chcemy kupić. Powinno się wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na mnóstwo czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników bez żadnego problemu wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma też moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]