Biżuteria z cyrkoniami – o syntetycznych kamieniach szlachetnych

Dowiedz się więcej o cyrkoniach.

Podczas dzieła zdobienia biżuterii artyści niezwykle często wykorzystują najpiękniejsze kamienie szlachetne. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania nadaje biżuterii niepowtarzalnego charakteru, znacząco zwiększają cenę tworzonego dzieła. Skutkiem tego jest fakt, że dość nieliczna rzesza odbiorców może pochwalić się prawdziwymi klejnotami w swoim zbiorze. Na szczęście istnieją też alternatywne sposoby dla zwykłego człowieka.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi w przyrodzie są wytwarzane całkowicie syntetycznie. Jest to jedna z najlepszych alternatyw dla brylantów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych właściwości. Przeważnie cyrkonia nie ma koloru, ale wersje składające się z innych minerałów mogą posiadać dowolne odcienie lub nawet zmieniać się pod wpływem światła. Ze względu na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Kosmos i bizuteria, czyli gdzie stosuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie znalazły powszechne zastosowanie w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, posiadają one naturalnie także inne zastosowania. Używa się je przykładowo w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach lub też przemyśle. Dawniej, dzięki posiadanym właściwościom wykorzystywane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. Jeśli jednak zaintrygowani jesteśmy najpopularniej pojawiającą się formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy zamówić ją na przykład za pomocą internetu.