Biżuteria z lampworkami coraz popularniejsza

Jeśli chcesz zamówić lampworki, koniecznie odwiedź ten adres.

Na pierwszy rzut oka przypominają barwne słodycze. Lampworki, gdyż o nich mowa, to specyficzny typ paciorków wykonywanych ze stopionego szkła. Niegdyś były wytwarzane na własną rękę – szkło topiono za pomocą zmienionej lampy na naftę, stąd też określenie perły lampowe. Dziś również możemy zrobić je samodzielnie, jednak bardziej trafionym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy na to postawić? Do których kreacji szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki wykonuje się, jak przed momentem napisaliśmy, nad palnikiem. Obecnie najlepiej nada się zwykły palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się specjalne szkło, jakie w wyniku działania ognia rozgrzewa się, a to pozwala na danie mu wybranych kształtów. Paski gorącego szkła okręcane są wokół pręcika, dzięki czemu każdy paciorek ma dziurkę dokładnie w środku – to sprawia, że lampworki mogą być stosowane do produkcji kolczyków lub naszyjników.

Stroje do lampworków

Kolorowe lampworki świetnie dopasowują się do normalnych strojów. Szczególnie dobrze łączą się z koszulkami z nietypowymi nadrukami, kolorowymi bluzami oraz coraz częściej zakładanymi trampkami. Nie oznacza to oczywiście, że będą dobrze prezentowały się jedynie przy takich ubraniach – to tylko sprawa pomysłowości.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]