Błyszczyki, konturówki, pomadki – o kosmetykach do ust

Znajdź kosmetyki do ust.

Właściwie dopasowane produkty do ust potrafią podkreślić codzienny makijaż. Niekiedy wystarczy wykorzystać żywszy kolor, np. karmin albo purpurę, żeby cera natychmiast stała się bardziej rześka, a makijaż dopracowany. Nierzadko jednakże nie mamy pojęcia, jak dobrać kosmetyk adekwatny do naszych potrzeb. Niżej prezentujemy parę rekomendacji.

Produkty do ust – przegląd

W pierwszej kolejności warto zatroszczyć się o należytą pielęgnację warg. Aby odpowiednio je nawilżyć, wybierz balsam do ust. Zależnie od gustu, możemy wybierać spośród balsamów z aplikatorem, w tubce bądź o oleistej konsystencji. Kolejnym ważnym etapem w pielęgnacji ust jest cykliczne stosowanie peelingów. Można nabyć gotowy produkt albo wykonać go samemu (przykładowo wymieszać oliwę z szczyptą cukru). Peeling pozwala na pozbycie się suchego naskórka z ust, przez co naniesione szminki prezentują się lepiej.

Żeby makijaż ust był trwały, powinno się je odpowiednio przygotować pod nakładanie szminki. Rozpoczynamy od bazy pod pomadki do ust, mającej za zadanie nawilżyć oraz wygładzić skórę ust. Produkt ten ponadto przedłuża wytrzymałość makijażu i uwydatnia barwę pomadki. Później wybieramy odpowiedni odcień kredki do ust. Zaleca się, żeby był on tożsamy z kolorem pomadki bądź nieco jaśniejszy. Kredka pomaga precyzyjnie określić granicę ust i zapobiega nieładnemu „przelewaniu” się szminki. W drogeriach dostępne są konturówki do strugania oraz automatyczne.

Pomadki do ust to kosmetyki dostępne w ogromnej gamie wykończeń oraz kolorów. W ofercie producentów znajdują się pomadki zawierające błyszczące drobiny, kremowe i matowe. Pomadki matowe są odporne na wycieranie, a dzięki temu bardziej trwałe. Gdzieniegdzie można kupić je również w płynnej konsystencji. Aczkolwiek jeśli przeważnie wykonujesz makijaż szybko lub lubisz naturalny look, to polecamy postawić na błyszczyki do ust. Korzystając z tego kosmetyku nie musisz perfekcyjnie obrysowywać kształtu ust – i tak będą one nawilżone, a makijaż będzie wyglądać na schludny. Do wyboru są błyszczyki nie tylko w barwach nude, zatem bez przeszkód znajdziesz taki, jakiego chcesz użyć. Błyszczyki również zapewniają odżywienie ust, nadają im zdrowego blasku i wizualnie je powiększają.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]