Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Kup okiennice wewnętrzne shutters.

Projektując wystrój pomieszczenia, na ogół nie przeznacza się dużo czasu na okna. W większości wypadków decyzja pada na tradycyjne aranżacje, a więc firanki oraz zasłony, które czasami łączone są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Okiennice wewnętrzne shutters – nowość w polskich domach

Podstawową cechą shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych poruszają się i można łatwo je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od potrzeb lokatorów. Produkuje się je z drewna, PCV, a także z płyt MDF. Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się przede wszystkim na oknach, jakkolwiek równie dobrze będą się prezentować na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w naszych domach spotyka się nadal stosunkowo rzadko, ale większość z nas na pewno przyjrzała się im na ekranie telewizora bądź w kinie, ponieważ tego typu okiennice są niezwykle popularne na terenach z gorącym klimatem, a więc w Afryce Południowej oraz w Nowej Zelandii.

Shuttersy nadają pomieszczeniom nadzwyczaj luksusowy wygląd

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko znakomicie wyglądają, lecz mają także praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można regulować użycie promieni słonecznych: w upalne dni hamować nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zapobiegać stracie ciepłego powietrza. Shuttersy dobrze komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi i nie ma zazwyczaj problemów, by założyć je na większości ram okiennych. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom niesłychanie szykowny wygląd, zatem podnoszą wartość nieruchomości. Wypada również zaznaczyć, że ustawienie lameli shuttersów jest regulowane bez użycia łańcuszków, co rodzice małych dzieci oraz posiadacze psotnych zwierząt, które zerwać wystające sznurki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]