Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Problem zanieczyszczenia powietrza trafił już do świadomości przeciętnego obywatela naszego kraju i rzadko bywa umniejszany. Polacy zauważyli, iż czystość powietrza, które każdego dnia wdychamy, niewątpliwie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Tak długo jak nie będą wdrożone efektywne rozwiązania, każdy jest zmuszony zadbać o swoje zdrowie, na przykład poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od popularnych producentów

Im bardziej zurbanizowany region, tym bardziej prawdopodobne jest niebezpieczeństwo obecności wysokiej kondensacji PM10 i PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu chorób układu oddychania narażeni są przede wszystkim rezydenci dużych aglomeracji miejskich lub okolic w sąsiedztwie fabryk wydzielających do atmosfery pokaźne ilości pyłów zawieszonych. Codzienne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na spore zmniejszenie negatywnego wpływu pyłów na zdrowie. I nie jest to obecnie nowość na rynku – oczyszczacze powietrza wielu renomowanych producentów, jak m.in. Cado, LIFAair bądź AirFree, od lat znajdują się w ofercie wielu sklepów. Co kluczowe, poza filtrowaniem z atmosfery zanieczyszczeń, nierzadko mają one także inne wartościowe funkcje.

Wykrywanie dwutlenku węgla i jonizacja – dodatkowe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza występują w różnych rozmiarach, w związku z tym bez problemu znajdziemy urządzenie właściwe do określonej kubatury mieszkania. Są to urządzenia niezbyt ciężkie, toteż bez ograniczeń można przenieść je pomiędzy pokojami. Poza eliminowaniem z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, zatrzymują one dodatkowo drobnoustroje oraz grzyby, które mogą powodować rozmaite choroby lub reakcje alergiczne, a także niebezpieczny formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje i nawilża cząsteczki powietrza, co wytwarza w mieszkaniu rześką atmosferę, a równocześnie zapewnia mocniejszy sen. Część urządzeń ma też sensory ostrzegające o wysokim stężeniu CO2. Nabycie oczyszczacza powietrza rekomenduje się w szczególności osobom cierpiącym na alergie.