Jak wybrać dobre buty na motor?

Chcesz kupić buty motocyklowe? Sprawdź www.legato-motocykle.pl.

Buty motocyklowe, podobnie jak i inne części odzieży dla kierowców jednośladów, bardzo dobrze się prezentują i z pewnością wiele osób pragnie je kupić ze względu na sam ich wygląd. Niemniej jednak ich najważniejszymi zadaniami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad motorem oraz zagwarantowanie ochrony stopy oraz goleni w czasie potencjalnego wypadku.

Rodzaje butów na motor

Kłopot z tym, jakie buty na motor będą najodpowiedniejsze, mają nie tylko początkujący kierowcy, ale też osoby od dłuższego czasu zainteresowane jazdą na jednośladach. W sklepach z odzieżą i dodatkami motocyklowymi kupimy kilka rodzajów obuwia. To przede wszystkim:
1. Buty turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższe odległości. Sięgają ponad kostkę, czasem do połowy łydki i wytworzone są z materiałów chroniących stopę przed wilgocią.
2. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające tylko do kostki, które są perfekcyjne na względnie wolną, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie zagrożenie wypadku jest zdecydowanie mniejsze, tym samym zagwarantowanie osłony stopie nie jest tu najważniejsze. Ich plusem jest z kolei nadzwyczajna wygoda, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się także wtedy, gdy poruszamy się na piechotę.
3. Buty enduro czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i drogach ekspresowych, gdzie prawdopodobieństwo wypadków oraz urazów jest zdecydowanie większe. Buty na motocykl tego typu posiadają stosowne rozwiązania minimalizujące ryzyko obtarć skóry i złamania kości podudzia lub śródstopia. To obuwie jest wysokie, sztywne i niełatwo się w nich poruszać bez motocykla.

Buty motocyklowe – przemyśl zakupy

Wybierając buty motocyklowe powinno się w pierwszej kolejności określić, jakie mają mieć główne przeznaczenie – używanie butów miejskich w trasie może skończyć się ciężkimi urazami w razie kraksy, z kolei buty enduro używane wyłącznie do jazdy po mieście, będą może prezentowały się rewelacyjnie, ale entuzjasta jednośladów nie będzie czuł w nich komfortu. Funkcją obuwia na motor, zresztą jak innych elementów ubrań dla motocyklisty, jest zabezpieczenie kierowcy oraz podniesienie bezpieczeństwa jazdy, w związku z tym jakość wykonania i wykorzystanych w nim tworzyw jest szczególnie ważna. Kupujmy zatem buty na motor cenionych firm. W razie problemów z doborem butów powinno się zawsze skorzystać z rady bardziej wykwalifikowanego kierowcy albo zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym chcemy dokonać zakupu obuwia.

Nasza lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]