Jakie właściwości lecznicze posiadają świeczniki solne?

Zobacz, gdzie kupić solne świeczniki, wejdź na http://tinyurl.com/ynnrsjy8.

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach lub sypialniach. Jakkolwiek czy jesteś przekonany, iż pokrewne właściwości mają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w rozmaitych kształtach oraz odcieniach i sprawdzają się kapitalnie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA lub beauty.

Świecznik solny – co to?

Świeczniki solne są wytwarzane z kawałków soli himalajskiej, wywodzącej się z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta unikalna sól charakteryzuje się różanym odcieniem, jaki dodaje świecznikom subtelności i ciepła. Każdy świecznik jest nietuzinkowy, czyli posiada indywidualny charakter.

Jak działają świeczniki solne?

Świeczniki solne tworzą ładny element ozdobny. Ich delikatne światło tworzy miłą atmosferę, bardzo dobrą do relaksu lub romantycznej kolacji. Jakkolwiek czy wiesz, że poprawiają także jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy umieszczamy zapaloną świecę wewnątrz świecznika solnego, ciepło emitowane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony minusowe przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak pył, mikroorganizmy czy alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne – właściwości lecznicze

W jaki sposób świeczniki solne są w stanie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najważniejsze są ich trzy atrybuty: Oczyszczanie atmosfery: jony ujemne emitowane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym środowisku. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego może pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie mentalne. Neutralizacja elektrosmogu: niektórzy wskazują również, iż jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane przez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w różnych miejscach, takich jak salon, sypialnia, łazienka lub gabinet. Należałoby jednak nie zapominać, by korzystać z naturalnych, nietrujących świec, najlepiej mających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Nasza lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]