Kablówka jest poza Twoim zasięgiem? Pomyśl o antenie SAT

Szukasz anteny SAT? Kliknij tu.

Zdecydowana część z nas ma w swoim domu odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że decydujemy się coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy czasami obejrzeć ciekawy serial bądź talk-show telewizyjny. By odbiór programu był możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Doskonale sprawdza się do tego antena SAT, którą na ten moment znajdziemy w sprzedaży bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak świetnie znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z rzucającą się w oczy czaszą, która potocznie nazywana bywa talerzem. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Za sprawą anteny satelitarną można więc odbierać wciąż ogromnie popularną na terenie Polski telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporej części widzów z kablówką. Jest to rezultatem tego, że kablówka nie jest dostępna w każdym rejonie kraju. Wyróżnia się parę typów anten SAT. Kupić można zatem anteny paraboliczne, offsetowe, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny SAT charakteryzują się określonymi cechami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Dzisiaj najczęściej użytkownicy stosują jednak modele, których średnica wynosi od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Urządzenia zrobione są tak, aby nie ulegały zniszczeniu w efekcie działania złych czynników atmosferycznych. Dzięki temu deszcz, śnieg, wysokie i niskie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich stanie technicznym. Doskonałej jakości antena satelitarna będzie mogła być użytkowana długo.

Co obok anteny SAT jest niezbędne do odbioru telewizji?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym urządzeniem potrzebnym do tego, żeby bez trudu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej należy także wyposażyć się w specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie odpowiednio umocowana we właściwej pozycji. Niezbędny jest również konwerter (dwupasmowy lub działający na osobnym paśmie), kabel współosiowy oraz odbiornik satelitarny.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]