Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zaopatrzysz się w lonżę dla konia.

Lonża to przyrząd na co dzień stosowany w czasie lekcji jazdy konnej i treningów. Jakiego rodzaju lonże dla konia są dostępne w sprzedaży? Z czego są wykonywane te akcesoria i gdzie warto je kupić?

Lonża dla konia – rodzaje i jej zastosowanie

Lonża jeździecka to stosunkowo długa lina, najczęściej 5-8 metrowa, na której prowadzony jest wierzchowiec w czasie lekcji jazdy i doskonalenia technik związanych z dosiadaniem, łapaniem strzemion, utrzymywaniem równowagi w siodle, jak również trzymaniem wodzy. Koń prowadzony jest po obrysie koła, natomiast lonża jest stosowana do kontroli zachowania zwierzęcia. Narzędzie to służy także cyrkowcom oraz woltyżerom do szlifowania technik i asekuracji przeprowadzanych akrobacji. Lonża jest dodatkowo pomocna przy hipoterapii. Lonża dla konia może też być wykorzystywana podczas ćwiczeń bez dżokeja – w takim wypadku jest stosowana do szkolenia młodych koni oraz zapewnienia im właściwej porcji aktywności.

Lonża dla konia – gdzie kupić produkty renomowanych marek?

Obfite spektrum przyrządów jeździeckich spotkasz w bogato wyposażonych sklepach internetowych, które sprzedają specjalistyczny sprzęt w atrakcyjnych cenach. Dostarczają one lonże jeździeckie najlepszych marek – jak np. Kerbl, Start czy Imperial Riding. Chcesz kupić lonżę dla konia w niebieskim, różowymalbo brązowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade zapewnia ogromny asortyment akcesoriów, które spełnią oczekiwania nawet najwybredniejszych miłośników koni. W sklepie oferowane są artykuły wykonane m.in. z materiału nylonowego. Lonże wykonane są z przyjemnego w dotyku, miękkiego tworzywa i wyposażone w obrotowe zapięcie.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]