Odzież i bielizna kompresyjna w sporcie – działanie i zastosowanie

Więcej o bieliźnie kompresyjnej na https://sklep-hummel.pl/pl/c/ODZIEZ-I-BIELIZNA-KOMPRESYJNA/280.

O termoaktywnej odzieży sportowej słyszał praktycznie każdy, niemniej jednak nie wszyscy natknęli się na określenie „odzież kompresyjna” w odniesieniu do sportu, bo ta nazwa na ogół kojarzona z akcesoriami wykorzystywanymi w rehabilitacji. W tym tekście zaprezentujemy ten rodzaj odzieży sportowej i opiszemy, jak oddziałuje ona na skuteczność treningu osoby, która ją zakłada.

Sportowa odzież kompresyjna poprawia ukrwienie mięśni i przyspiesza regenerację tkanek

Bielizna oraz odzież kompresyjna to specjalistyczne ubrania, które posiadają liczne właściwości korzystnie wpływających na wygoda ćwiczeń. Po pierwsze, taka odzież ściśle przylega do skóry co sprawia, że opięte nią mięśnie prędzej się regenerują. Kontrolowany ucisk, jaki zapewnia ta przeważnie bezszwowa odzież, skutkuje lepszym dotlenieniem i ukrwieniem tkanek oraz skuteczniejszym odprowadzeniem “zakwasów” z trenowanych mięśni. Wysokiej klasy odzież uciskowa zimą skutecznie osłoni organizm przed chłodem, a w słoneczne dni nie pozwoli na jego przegrzanie. Ta specyfika ubrań kompresyjnych umożliwia wykorzystanie ich zarówno przez sportowców trenujących pod dachem ulubionego klubu fitness, jak i tych przedkładających ćwiczenia outdoorowe. Kolejną niesłychanie istotną cechą bielizny i odzieży kompresyjnej jest zdolność zapobiegania mikrourazom mięśni, ponieważ minimalizuje ona wstrząsy oraz drgania mięśni, częstokroć pojawiające się w trakcie treningów wysiłkowych.

Poprawnie dobierz rozmiar bielizny i odzieży kompresyjnej

Odzież kompresyjna przeznaczona jest zwłaszcza do korzystania z niej podczas aktywnego treningu. Na przykład spodenki o cechach uciskowych normują pracę mięśni nóg, a co za tym idzie pomagają biegaczom osiągnąć lepsze wyniki, z kolei koszulki kompresyjne wzmacniają mięśnie pleców i brzucha. Profesjonalni sportowcy, skoncentrowani na treningu mięśni całego ciała częstokroć stosują kombinezonów kompresyjnych, a typowi bywalcy siłowni na ogół ograniczają się do kompletu top plus spodnie. Sportowe getry czy skarpetki kompresyjne można ubierać na czas ćwiczeń, jakkolwiek rekomenduje się korzystać z nich raczej zaraz po treningu, by szybciej zregenerować mięśnie. Istotne jest również, aby właściwie dopasować rozmiar odzieży bądź bielizny kompresyjnej, tak aby nie powodowała nadmiernego ucisku, który mógłby niekorzystnie wpłynąć na cyrkulację krwi. Odzież i bielizna kompresyjna damska oraz męska to artykuł, który bez trudu kupimy w większości sklepów sportowych.

Nasza lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]