Odzież termoaktywna i odzież termiczna to nie to samo

Dowiedz się więcej o odzieży termoaktywnej.

Osoby mocno zainteresowane sportem oraz codziennie trenujące w końcu znajdą się w punkcie, gdy potrzebny kupno dobrej odzieży, która zapewni im wygodne ćwiczenia również w chłodne dni. Mowa w tym miejscu rzecz jasna o skompletowaniu sportowej bielizny i odzieży termoaktywnej, która pomaga zachować sportowcom komfort termiczny, lecz która posiada też inne korzystne cechy.

Odzież i bielizna termoaktywna to nie tylko zabezpieczenie przed wychłodzeniem

Na co dzień nazwy “odzież termiczna” i “odzież termoaktywna” wykorzystywane są wymiennie, jednak te pojęcia nie są synonimiczne, gdyż rolą odzieży termicznej jest zaledwie ochrona osoby ją noszącej przed wychłodzeniem. Tymczasem odzież i bielizna termoaktywna to coś więcej – to profesjonalna odzież sportowa, wyprodukowana z materiałów nie tylko chroniących przed zimnem, ale także mających własności pomagające w odprowadzaniu wilgoci z powierzchni ciała i gwarantujące właściwą wentylację skóry. Eksperci pracujący w sklepach sportowych zalecają odzież termoaktywną jednostkom często ćwiczącym poza klubem fitness. Co istotne, stosowane w odzieży termoaktywnej materiały syntetyczne (albo ich mieszanki z tkaninami naturalnymi) cechują się ogromną rozciągliwością, dlatego nie utrudnia ona ruchów podczas treningu i nie przyczynia się do powstania podrażnień ani otarć naskórka.

Gdzie kupować odzież i bieliznę termoaktywną?

Szukając najlepszej odzieży i bielizny termoaktywnej, należy przejrzeć sklepy mające w ofercie produkty uznanych producentów akcesoriów sportowych. Marki specjalizujące się w tego typu artykułach poświęcają nieraz sporo lat na odkrycie, testowanie, a potem implementację oryginalnych pomysłów, czego skutkiem jest produkcja trwałej i ergonomicznej odzieży najwyższej klasy. Mając na względzie, że odzież termoaktywna przylega bezpośrednio do skóry, powinna ona być przyjemna w dotyku, rozciągliwa i oddychająca. Warto również zdecydować się na taką odzież, która posiada właściwości antybakteryjne oraz antyalergiczne. Ciekawostką może być to, iż taka odzież to produkt nie tylko dla sportsmenów. Używają jej zimą np. policjanci, kurierzy i robotnicy budowlani, a zatem osoby wykonujące prace wymagające spędzania wielu godzin poza budynkami.

By mieć pewność, iż nabywamy oryginalne ubranie, kupujmy w sklepach firmowych lub prowadzonych przez autoryzowanych hurtowników, które dysponują dużą ofertą bielizny termoaktywnej damskiej, męskiej i dla dzieci.

Nasza lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]