poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Poprzeczki na relingi dachowe czyli jak przewieźć więcej bagażu

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie konieczne w trakcie wypoczynku akcesoria. Najczęściej nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić w szczególności narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Ładowność auta znacznie zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom ochronę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bowiem posiada opływowy kształt. Do jego założenia konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je założyć później. Miejmy jednakże na uwadze, by wybór modelu odpowiedniego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy również zakupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem SUPy, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są przeważnie przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym albo klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Nasza lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]