Poznaj różne rodzaje kontenerów

Dowiedz się, gdzie zamówić kontenery otwarte, wejdź na http://bit.ly/2IqFNkZ.

Na rynku można nabyć w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, jak również przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednakże wiele rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do rodzaju składowanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak rozebrane elementy drzwi i okien, stare płytki ceramiczne lub parkietowe, a także gruz, złom – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

Do przewożenia ładunków o sporych rozmiarach, które nie są odpadami czy też wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla firm transportowych i magazynów.

Nasza lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]