Wisiorki srebrne – duży wybór

Potrzebujesz zawieszek srebrne? Koniecznie odwiedź tę stronę

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez złotników surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda i charakteryzuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. W jaki sposób więc dbać o srebrne ozdoby?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób są szkodliwe. Pod ich wpływem metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc stosować ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie prac domowych bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować kuferki wyściełane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Srebro niezbyt dobrze znosi również styczność z wilgocią czy dużymi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim włożymy kilka ozdób do szkatułki, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką ścierką albo włożyć do foliowej torebki.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z solą – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się również alkohol, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać delikatnych ścierek – twarde potrafią porysować powierzchnię.