Wisiorki z ametystami

Więcej szczegółów o biżuterii z ametystami.

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje np. w Korei, Kanadzie, Australii i Sri Lance. Złoża tego kruszca znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją niemałą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, zaś w skarbcu watykańskim po dziś dzień znajduje się pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym zestawieniu wygląda szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Kolczyki czy wisiorki z ametystami można nosić nie tylko od święta, ale również w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.