Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Znajdź lampę solną.

Drobne dekoracje z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z przeróżnych wypraw po świecie, a niekiedy nabywamy impulsywnie, ponieważ pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Rzadko jednak są to przedmioty funkcjonalne – częściej służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia obiektów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej z reguły lampy, ale również inne przybory.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne ładnie się prezentują i bez większego problemu dobierzemy je do wystroju domu, bo są sprzedawane w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w wielu ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są wyjątkowe jak linie papilarne, bowiem nie ma kamieni o takich samych kształtach ani strukturze krystalizacji. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze cechują się nie polerowaną, naturalną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rzemieślnicy zajmujący się wytwarzaniem takich lamp, nadają im bardziej regularne kształty, przykładowo piramidy albo kuli.

Skąd wzięła się popularność lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, czyli produkowania anionów, które równoważą te wyzwalane przez wszędobylska elektronika. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi jednostkom cierpiącym na na alergię bądź astmę. Światło, jakie dają te lampy, jest delikatne i kojące, więc poleca się nabycie ich osobom, którym dokucza bezsenność lub stres, dlatego że przy nich można skuteczniej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniczki na biżuterię i przepiękne świeczniki, a duże bloki z soli himalajskiej stosuje się w aranżacji wnętrz, jak również gastronomii.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]