Z kamieniem czy bez? O pierścionkach zaręczynowych

Jeśli szukasz pierścionków zaręczynowych Kraków, koniecznie wejdź na obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe.

Kiedy znajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, prędzej czy później pomyślisz o ślubie. Wpierw jednakże ma miejsce ta wyczekiwana przez większość pań chwila – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota oraz diamentów

Obdarowanie ukochanej pierścieniem to bardzo stary zwyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają formę okręgu, który symbolizuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, że od owego palca prowadzi żyła wiodąca bezpośrednio do serca, zwana “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, że zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych do Europy przywieźli Grecy. Na początku wytwarzano je z konopi, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Wartościowymi pierścieniami ze złota czy srebra obdarowywano wyłącznie wtedy, gdy mężowie chcieli pokazać swoją bezgraniczna ufność do przyszłej żony. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, złotem i platyną, jednak surowce te faktycznie szeroko stosuje się do ich tworzenia dopiero od kilku wieków, przy czym znamienny przyrost ich powodzenia można zauważyć w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich cena ma znaczenie?

Nie ulega wątpliwości, że idealna biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścionek z dużym diamentem, jednak potencjał dowolnego dobierania różnych metali oraz kamieni jest szeroki. Oprócz diamentów wykorzystuje się rubin, tanzanit czy szmaragd. Część osób wybiera tańsze metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, a także drewno, jednak nieprzerwanie na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i różnych rodzajów złota (białego, różowego i żółtego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało przekonanie, że mężczyzna winien wydać na niego minimum dwukrotność swojej wypłaty. Cena zakupu zależna jest od rozmaitych czynników: liczby karatów, surowca, designu czy wykorzystanego kamienia, zatem każdy znajdzie elegancki, oryginalny pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednak na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim symbolem uczucia oraz zaangażowania, wobec tego jego cena nie ma większego znaczenia. Liczy się to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej małżonce.

Nasza lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]