Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

Jeśli potrzebujesz urządzenia do masażu limfatycznego, skieruj się tutaj.

Presoterapia to forma masażu, której rolą jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do miejsca ucisku oraz stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do presoterapii – na “skórkę pomarańczową” i nie tylko

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia stosują urządzenia do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych przegród rękaw naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób cyrkulację limfy. Istnieje wiele wskazań do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To głównie obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii). Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej” i wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się również ogromnie popularna w świecie sportu, w głównej mierze jako element regeneracji powysiłkowej.

CarePump – urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego

Wiele opcji użycia urządzeń do drenażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na progres tych aparatów. Obecnie osoby cyklicznie stosujące tę formę masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za pomocą innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest zabieg presoterapii. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, dlatego bez problemu można wziąć je w podróż, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być koniecznie ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, bo występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to m.in. nowotwór bądź zaburzenia rytmu serca, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]