Czy warto zapisać się na górską wycieczkę dla aktywnych?

Wycieczki dla aktywnych - ta niebywała oferta Cię zadowoli.

Istnieją dwie kategorie ludzi: ci, którzy wolne dni lubią spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy w każdy dzień wolny starają się zrobić coś nadzwyczajnego, czego do te pory nie doznali. Z myślą o takich osób agencje turystyczne przygotowują interesujące propozycje wycieczek dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – doskonała okazja, aby przyswoić sobie kolejne umiejętności

Wycieczki dla aktywnych to pieczołowicie zaplanowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy chcieliby poznać różne regiony świata i naszego kraju z zupełnie innej perspektywy. Scenariusz takich wyjazdów jest naładowany niesamowitymi atrakcjami, których typowy urlopowicz nie dozna z pozycji wygodnego siedziska na ganku dzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to również świetna szansa, aby nabyć kolejne umiejętności, ponieważ w szeregu przypadków wiąże się ze szkoleniami niezbędnymi do opanowania mechanizmów poprawnego zachowania się w określonym obszarze. W czasie wyprawy w góry można między innymi nauczyć się korzystania z czekana oraz raków czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się podstawy survivalu, a także tego, jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą ich spotkać, czyli przykładowo podczas zejścia lawiny. Warto także podkreślić, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest trudnymi zadaniami wymagającymi ufności i współpracy między członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko europejskie góry – na wyprawach dla aktywnych zwiedzisz odległe regiony

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas znakomitej kondycji fizycznej, to głównie wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są szczyty zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z odpowiednią kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 główne szczyty tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz i Babią Górę. Mogą również wybrać się na Sycylię, gdzie zobaczą miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się ulicami przepięknych miast tej wyspy – Katanii, Palermo oraz Trapani. Lecz Stary kontynent to nie jedyne regiony, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez większych przeszkód dadzą sobie rade również w trakcie wycieczki do Namibii bądź w Himalaje.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]