Wycieczki w Alpy dla miłośników trekkingu

Szukasz korzystnej oferty wyprawy w Alpy? Nie wahaj się! Wejdź w to miejsce.

Polscy sympatycy gór, którzy znają już dobrze wszystkie szlaki w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Karpatach, częstokroć zaczynają szukać nowych wrażeń i przeglądają oferty eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy spotkają się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Kilka informacji o Alpach

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem w Europie, który obejmuje swoją powierzchnią kilka europejskich państw, m.in. Austrię, Niemcy, Liechtenstein i – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, znany też jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe wierzchołki, o pokonaniu których fantazjują alpiniści ze wszystkich stron świata, to przykładowo Dom – 4545 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m. czy Matterhorn – 4478 m n.p.m , jak również inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak Aiguille du Dru albo Tre Cime di Lavaredo. Alpy dzieli się na niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Podczas wyprawy w Alpy możesz bezpiecznie zdobywać nowe umiejętności

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie krajowi organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest kilka ciekawych propozycji skierowanych do entuzjastów gór o różnym stopniu doświadczenia. Osoby, które nie miały przedtem kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyły już stosowne umiejętności narciarskie i posiadają wystarczającą kondycję fizyczną, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla bardziej zaawansowanych organizowane są wypady na via ferraty w Austrii powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie zdobywać nowe umiejętności. Tym, których interesuje głównie część szkoleniowa, polecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest opanowanie podstaw prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Największym plusem tych wycieczek jest to, że odbywają się w małych, zazwyczaj 7-osobowych zgrupowaniach, co powoduje, iż każdy z partycypantów może liczyć na wnikliwą uwagę szkoleniowców.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju doznaniem, niosącym radość z przełamywania naszych ograniczeń, jak również rozpalającym ochotę na więcej.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]