Szlaki trekkingowe w Dolomitach

Dolomity trekking. Uzyskaj więcej informacji.

Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością znają na pamięć nieomal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju, które położone są w Bieszczadach, w Karkonoszach oraz w Tatrach. Naturalnie budzą one zachwyt, jednak osoby, które chętnie uprawiają ten typ sportu z czasem chcą poczuć na nowo podekscytowanie płynące z wypraw po nieznanym terenie. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w Polsce, jeśli można zachwycać się oszałamiającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Charakterystyka Dolomitów

Dolomity, a więc masyw górski leżący w całości w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się dużą ilością baszt skalnych, stromych turni i skalistych grani, które w czasie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to także jedno z najpiękniejszych pasm górskich Europy (o ile nie całego świata!), nie dziwi zatem, że w pierwszej dekadzie XXI wieku wpisano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w górach tych występują liczne urwiska, dość strome stoki i wysokie pionowe skalne ściany, wytyczono w nich także sporo bezpiecznych szlaków krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę osoby uprawiające trekking.

W Dolomitach spędzisz także w aktywny sposób zimę

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu zapewne urzeknie przejście przez to pasmo górskie po via ferratach, to znaczy po trasach wyposażonych w mocne liny zabezpieczające. Plan wypraw tego rodzaju jest tak ułożony, aby członkowie grupy przeszli szkolenie z podstaw asekuracji i metod poruszania się po takiej trasie. Bardziej zaznajomieni z górami i mający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po trasie na graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla wielu turystów fizycznie bardzo trudna, lecz jej uczestnicy zapewne będą oo niej pamiętać do końca życia. W Dolomitach można spędzić również w interesujący sposób zimowe miesiące, przemierzając mało strome tereny na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na grupę Dolomiti di Sesto czy szczyt Averau.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]