Trekking w Himalajach – wyprawy w te góry należą do trudnych

Na www.exploruj.pl uzyskasz więcej szczegółów o trekkingi Himalaje.

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływa na to dużo elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie nadmienić także o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji uznanych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaznaczyć, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Przyczyną komplikacji bywa także samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkową zaletą jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Manaslu lub Shishapangmy

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum albo Himalaje prawie nigdy nie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, że te góry są poza ich zasięgiem, bowiem częstokroć przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]