Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Trekkingi górskie - sprawdź informacje o ofercie na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wycieczki w góry mają różne postaci. Od powolnych przechadzek po prostych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby podjąć się tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jednakże za niejednokrotnie gigantyczny trud dostajemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i kontaktu z dziką naturą.

Trekkingi – dopasuj właściwy stopień trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności jest uzależniona od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy wymieniają trzy stopnie trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które mają dobrą kondycję, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga dobrej kondycji fizycznej i co najmniej minimalnej praktyki w górach – np. w polskich Karpatach. Trzeci stopień to wycieczki dla osób z wysoką kondycją fizyczną, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i umiejących obsługiwać sprzęt, a także nieobawiających się mało wygodnych warunków biwakowania w czasie wielodniowej wędrówki.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W Polsce entuzjaści tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli natomiast chodzi o inne pasma Europy, ogromną popularnością cieszą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, a także wschodnia część Karpat. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu powinny zaś spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Karakorum, Andach bądź Himalajach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]