Wyprawa na górę Kilimandżaro dla miłośników niecodziennych wrażeń

Tutaj poznasz aktualną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Sięganie po wierzchołki gór to marzenie licznych podróżników, którzy lubią ekstremalne wyjazdy. Niezapomnianych przeżyć bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6 km nad poziom morza. Obieżyświatów przyciągają w głównej mierze kurczące się już lodowce, możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, a także niesamowite krajobrazy. Masyw Kilimandżaro tworzą Mawenzi, Uhuru i Shira – trzy góry będące pozostałością po wulkanach. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga odpowiedniego przygotowania – z uwagi na ogromną wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, a zmieniające się warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na wierzchołek masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny dysponować dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez około 8 do 9 godzin dziennie.

O czym musimy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej febrze, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem zaleca się również wyposażyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni również właściwa profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających owady oraz zakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]