panele drewniane, panele podłogowe

O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak dziecinnie proste i wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług fachowców. Jak zatem układać panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na suchym gruncie – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Nie wolno zapominać również o odseparowaniu ich od podłoża – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli kupionych kilka godzin temu – trzeba odstawić je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu ulotni się z nich zbędna woda. Wszystko gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o jednym – panele podłogowe powinieneś układać startując z rogu pomieszczenia. Zaraz po rozpakowaniu, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem potem producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – dopuszczalna wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pokojach – w ten sposób, by dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Wykonane z drewna lub surowców takich, jak MDF, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w pomieszczeniu. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zakrycia świetnie nadają się listwy podłogowe.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]