Projektowanie gabinetów lekarskich. O czym trzeba pamiętać aranżując gabinet?

Sprawdź, kto ma w swojej ofercie projektowanie gabinetów lekarskich.

Planowanie gabinetu lekarskiego to nie jedynie kwestia estetyki oraz wizerunku, ale też wiedzy. Dobrze zaprojektowany gabinet powinien zapewniać komfort zarówno pacjentom, jak i personelowi, ale także spełniać normy. O czym należy wiedzieć, urządzając gabinet oraz komu warto to zadanie powierzyć?

Projektowanie gabinetów lekarskich – nie taka prosta sprawa / Planowanie wnętrz gabinetów medycznych to nie taka prosta sprawa / Aranżacja gabinetu medycznego nie jest banalna

Porządnie zaprojektowany gabinet medyczny powinien spełniać parę warunków:

  • być wygodny dla pacjentów oraz dla personelu,
  • zapewniać bezpieczeństwo oferowanych usług,
  • ładnie się prezentować,
  • spełniać standardy.

Gabinet medyczny jako miejsce użyteczności publicznej musi być zaprojektowany zgodnie z rozporządzeniami. To oznacza, iż:

  • minimalna powierzchnia gabinetu musi mieć 12 m2 dla pojedynczej praktyki medycznej i gabinetu dentystycznego lub 15 m2 dla gabinetu lekarza rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu powinny mieć min. 95 cm szerokości,
  • łazienka ma mieć taką powierzchnię, która gwarantuje całkowity obrót wózka inwalidzkiego,
  • posadzka musi być antypoślizgowa, bez trudu zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych środków chemicznych oraz niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego muszą być zabezpieczone do wysokości 1,6 m nawierzchnią trwałą oraz nienasiąkliwą.

Aranżacja gabinetu medycznego – komu ją zlecić?

Znajomość rozporządzeń to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w planowaniu wnętrz gabinetów medycznych dzięki swojemu obszernemu doświadczeniu bardzo dobrze wiedzą, które materiały zastosować, aby pomieszczenie spełniało standardy, a jednocześnie prezentowało się estetycznie i zarazem możliwie jak najbardziej przytulnie. Eksperci od aranżacji gabinetu lekarskiego mają też świadomość, które kolory zastosować, żeby wywołać przychylne emocje u pacjentów oraz personelu.

Obok estetyki ogromnie istotna jest również ergonomiczność – porządnie i profesjonalnie zaprojektowany gabinet lekarski powinien być bezpieczny i komfortowy.

Nasza lokalizacja:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]