Co przyczynia się do popularności ekologicznych domów drewnianych?

Szukasz ekologicznych domów drewnianych? Sprawdź domygoralskie.com.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze naszego kraju domy z cegły kształtem przywodzące na myśl proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. W związku z tym z chęcią stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od dawna postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach, które wykonano z drewna nie używa się surowców syntetycznych. Z uwagi na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby taki budynek ocieplić. Nie jest stosowana też papa. Dzięki temu domy drewniane w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego rodzaju rewelacyjnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie majestatycznych gór oraz sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje najlepsze samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono też doskonale natlenione. Domy wykonane z drewna świetnie nadają się dla mających alergię, chorych na astmę oraz osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i bardzo piękne. Z całą pewnością zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]