Do czego służą podpory stropowe?

Kup podporę stropową.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są używane? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich zastosowanie

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy typ wykorzystywany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Ważną rolę pełnią również drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezastąpione w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala korzystać z nich w różnych sytuacjach. Zwykle na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną trwałością, są też łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, a także moduły produkowane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się doskonałą jakością, przemyślaną strukturą oraz prekursorskimi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]