Niezastąpione na każdej budowie – o szalunkach

Szalunki Kraków kupisz na sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na wznoszenie ścian budynków. Najczęściej używa się ich w przypadku wylewania ścian betonowych – wówczas są one niezbędne do tego, by właściwie je ukształtować i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Poza tym szalunki stosuje się też podczas wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na wykonanie prześwitów na drzwi, okna oraz bramy. W tym artykule objaśniamy, z czego wykonane są dzisiejsze szalunki i jakim sposobem inwestorzy mogą je znaleźć.

Rodzaje szalunków

Klasycznym typem szalunków jest konstrukcja utworzona z mocnych sklejek scalonych ze sobą gwoździami ewentualnie drewnianych desek, która po rozmontowaniu może być wykorzystana powtórnie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże kłopotliwa – większa część inwestorów i wykonawców decyduje się zatem na użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do szybkiego i łatwego składania oraz rozkładania. Tego rodzaju szalunki mogą być wytworzone z metalu, drewna lub sklejki, a także zestawiać 2 a nawet 3 materiały. Najczęściej jednak stosuje się sklejkę – przeważnie z takich gatunków drewna jak topola czy brzoza, a strukturę spajają narożniki, głowice ze stalowe bądź aluminiowe, łączniki i belki.

Wynajęcie szalunków – nie ma potrzeby ich kupować?

Podmioty często zajmujące się pracami budowlanymi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest jednak w przypadku ekip, które zazwyczaj świadczą inne usługi i inwestorów indywidualnych, którzy planują planujących wybudować jeden obiekt. Zakup wszelkich modułów niezbędnych do wykonania szalunku byłby całkowicie nierentowny . Znacznie ekonomiczniejszym rozwiązaniem jest wypożyczenie szalunków.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]