nowoczesne pokrycia dachowe

Nowoczesne pokrycia dachowe to dobry wybór dla inwestora – kto je produkuje?

Pokrycia dachowe wykonane z blachy powtórnie wypierają z rynku montowane przez dziesięciolecia popularne dachówki ceramiczne i betonowe. Wiele atutów tego rodzaju pokryć dachowych przyczyniło się do tego, że są one polecaną opcją nie tylko dla końcowego odbiorcy, ale także dla deweloperów.

Blachodachówki – mniejsze obciążenie dla konstrukcji więźby dachowej

Blachodachówki wygrywają na rynku pokryć dachowych z paru względów. Po pierwsze są zdecydowanie lżejsze niż dachówki ceramiczne, co mniej obciąża strukturę więźby dachowej, ale też ułatwia transport oraz rozładunek tych elementów. Kształt profilu pokryć dachowych z blachy powoduje, że ich założenie jest nie tylko proste, ale i mniej czasochłonne w porównaniu do montażu dachówek ceramicznych, które są o wiele mniejsze, przez co ich perfekcyjne ułożenie pochłania na ogół znacznie więcej czasu. Inną istotnym atutem pokryć dachowych z blachy jest łatwość dopasowania ich do zasadniczo każdej, nawet dość wymyślnej, konstrukcji dachu, bo blachodachówkę da się bez problemu przyciąć na wymiar. Ten typ pokryć dachowych znakomicie się prezentuje zarówno w minimalistycznym budownictwie, jak i wspaniale komponuje się ze starymi budynkami, zwłaszcza, że mocno przypomina tradycyjne dachówki ceramiczne. Nowoczesne pokrycia dachowe z blachy wyróżnia też większa szczelność. Na dodatek łatwo je doczyścić. Na dobrą sprawę wystarczy do tego odpowiednio delikatna szczoteczka i spłukanie wodą, natomiast w przypadku mocnych zabrudzeń – preparat do mycia pokryć powlekanych.

Regamet – polski producent blach dachowych

By kupić pokrycia dachowe wysokiej jakości nie musisz daleko się rozglądać. Na rodzimym rynku od 30 lat działa przedsiębiorstwo Regamet, w ofercie którego znajduje się bogaty wybór blach trapezowych, paneli dachowych i blachodachówek. Materiały te można dostać w stacjonarnych punktach handlowych tego producenta, rozsianych w obrębie 4 województw Polski południowo-wschodniej: świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego i podkarpackiego. REGAMET w szczególności pochwalić się panele oraz blachodachówki z powłoką PRO (Purtext Strong 300 i Exelent), cechujące się wysoką odpornością na powstawanie rys, korozję, jak również uszkodzenia mechaniczne. Firma Regamet stawia na wszechstronną obsługę klienta, w związku z tym oprócz własnych produktów oferuje również akcesoria dachowe (m.in. obróbki blacharskie czy folie dachowe), a także dachówki betonowe i ceramiczne innych uznanych producentów.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08