O zaletach usługi wynajmu szalunków

Dowiedz się więcej o wynajmie szalunków.

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często robione są ze sklejki, lecz spotyka się też konstrukcje wykonane ze stali, a niekiedy również plastiku. Innymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, które pozwalają na wypracowanie odpowiednich efektów. Jednak ze względu na spore koszty nie wszystkie ekipy budowlane posiadają swoje szalunki. Kiedy okażą się potrzebne, mogą wszak zwyczajnie je wypożyczyć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to dziś bardzo często wybierana usługa.

W jakich przypadkach wybrać wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków okaże się trafionym pomysłem dla firm często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeżeli z kolei budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej firmy, warto sprawdzić zalety, które daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Głównie z powodów finansowych – wynajęcie szalunków kilka razy do roku jest bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć także o funkcjonalności, gdyż trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, która firma nam je wypożyczy. Jak ją wybrać? Warto zdecydować się na ofertę firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się solidne oraz praktyczne. Naprawdę istotna okaże się również dbałość o kontrahenta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest termin startu robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wątpliwości warto zaś wejść do internetu, by dowiedzieć się, co o usługach konkretnej firmy sądzą poprzedni klienci.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]