projekty domów góralskich, domy góralskie projekty

Projekty domów góralskich – powrót drewna

Drewniana zabudowa przez lata była wypierana przez budynki betonowe. Obecnie jednak zaobserwować można fakt, że zainteresowanie nimi powoli się zwiększa. Oczywiście nie jest tak bez przyczyny – domy drewniane posiadają wszak mnóstwo plusów. Najistotniejszym jest niewątpliwie styl – dopasowują się tak do willowej, jak i wiejskiej zabudowy. Istotne jest także to, że domy drewniane są przyjazne dla przyrody, bowiem są wznoszone tylko z naturalnych materiałów. Drewno potrafi też absorbować promieniowanie wydzielane przez sprzęty RTV i oczyszczać powietrze, a to sprawia, iż ich lokatorzy wydajniej się wysypiają i chronią swoje płuca.

Projekty domów góralskich i nie tylko

Najpopularniejszym rodzajem domów z drewna są rzecz jasna budynki przywodzące na myśl góralską architekturę. Często budowane są z bali, zaś sposób ich zdobienia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Oczywiście zauważymy także projekty domów góralskich, które tworzone są w nowoczesnym guście. Często także widuje się projekty domów góralskich, które łączą odmienne style – między innymi elementy betonowe. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu można zlecić również, kiedy zamierzamy wybudować je poza górami.

Projekty domów góralskich – jak wybrać specjalistę?

Pamiętajmy, iż na komfort życia w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, w myśl jakiego jest wzniesiony. Dlatego stawiając na podobne rozwiązanie, dobrze obejrzeć dotychczasowe realizacje architekta i dowiedzieć się, co sądzą o nim wcześniejsi zamawiający. Istotne jest, aby w jego portfolio było wiele projektów domów góralskich – przez to otrzymamy pewność, że nasze zamówienie zostanie odpowiednio zrealizowane i trafi w nasze oczekiwania. Przy wyborze warto też sprawdzić się, czy architekt działa z ekipą, która wzniesie obiekt – dzięki temu wszystko skończy się szybciej.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]