Sklejka szalunkowa – jak się ją wykorzystuje?

Jeśli chcesz kupić sklejki szalunkowe, odwiedź ten adres.

Deski szalunkowe to podstawowy moduł szalunków. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jednakże na ogół wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować domy z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki są też wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam niezbędna, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Dawniej w szalunkach z reguły stosowane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. W związku z tym w dzisiejszych czasach stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – zazwyczaj z olchy, topoli lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi popularny wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Firmy budowlane posiadają zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników i głowic.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]