Zalety okien skrzynkowych

Okno skrzynkowe kupisz na www.oknostol.com.pl.

Okna skrzynkowe kojarzymy w szczególności z zabytkowymi obiektami. Często spotkać je można w zabytkowych gmachach, wiejskich domkach lub dworkach. Dziś są one produkowane przede wszystkim z przeznaczeniem do montażu w takich budynkach, gdyż zastosowanie tego typu okien oczekiwane jest przez konserwatora. Warto jednak zaznaczyć, iż z uwagi na ich walory estetyczne coraz częściej montowane są również w nowszych budynkach. Tym bardziej, że obecne modele są tak samo funkcjonalne, co okna wykonane tradycyjnymi technikami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Konstrukcja okien skrzynkowych

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Składają się one z dwóch skrzydeł, między którymi jest pusta przestrzeń. Jest to pewnego rodzaju izolacja, która zabezpiecza pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach często dzielone są na czworo elementów – dwa u góry, mniejsze skrzydła są otwierane oddzielnie i przed laty służyły do wietrzenia wnętrz. Taka budowa szczególnie dobrze sprawdzi się w budynkach zbudowanych przed laty – na przykład chatach drewnianych.

Materiał na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne rodzaje, powinny być wyprodukowane z odpowiedniego drewna. Dotychczas najchętniej sięgano po sosnę lub dąb, ale ostatnimi czasy ich twórcy stosują także gatunki egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti są bowiem znacznie bardziej wytrzymałe na działanie wody, powietrza i skrajnych temperatur.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]